Historia

The Lincoln Motor Company to amerykańska marka luksusowych samochodów osobowych powstała w 1917 roku. Obecnie należąca do koncernu Ford Motor Company. Samochody Lincoln są najbardziej reprezentacyjnymi i ekskluzywnymi pojazdami produkowanymi przez koncern Forda. Marka jest odpowiedzią na firmę Cadillac oferowaną przez koncern GM i została założona w 1917 roku przez Henry’ego Lelanda. We wrześniu 1920 roku Lincoln Motor Company wyprodukował swój pierwszy model – V8. Jednakże już w lutym 1922 roku firmę przejął Ford za 8 milionów dolarów.

Lincoln Continental to samochód osobowy produkowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo Lincoln w latach 1939–1948 i 1956–2002 oraz od 2016. Dostępny jako 2-drzwiowe coupe i 4-drzwiowy sedan. Do napędu używano silników: R6, V6 i V8. Moc przenoszona była na tylną oś poprzez 3- apóźniej 4-biegową automatyczną skrzynię biegów.. Przez cały okres produkcji postało dziesięć generacji modelu.

Po odejściu z kompaktowego modelu Lincoln Versailles na początku 1980roku, Lincoln został z dwoma pełnowymiarowymi sedanami. Chociaż każdy nowiutki w roku modelowym, Lincoln Continental i Continental Mark VI były identycznymi funkcjonalnie pojazdami. Oprócz "trunklid"i ukrytych świateł przednich Mark VI, dwa pojazdy oferowały niewielkie zróżnicowanie. Lincoln Continental powrócił na początku 1981roku. Aby dalej oddzielić Continental od samochodu miejskiego, projektanci Lincolna przestawili samochód na segment średniej wielkości. Sprzedawany wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, Continental podzielił swój rozstaw osi i układ przeniesienia napędu z Mark VII wprowadzonym na rynek w roku 1984. Lincoln Continental z roku 1982 był wyposażony w dwa różne silniki. Standardowym silnikiem była gaźnikowa wersja 5.0L V8 o mocy 132 KW oraz opcja 3,8L V6. Siódma generacja Continentala wprowadziła dwie funkcje jako pierwsze:

  • amortyzatory gazowe
  • opony samouszczelniające

Lata produkcji modelu: 1982-1987